Anty-aging i Zdrowie. Najważniejsze!

zdrowie nowyOtwieram gazetkę i czytam kosmeceutyki, dermokosmetyki itp.

Zastanawiam się co to jest? lepsze kosmetyki od innych, gdyż mają zmienioną nazwę, a może kosmetyki, które leczą jak lekarstwo?

Otóż drogie Panie nie ma takich pojęć, są to po prostu kosmetyki, a nazwy są wymyślone jako chwyt marketingowy.

Każdy z nas zastanawia się co robić i czego używać aby wyglądać dobrze, a przede wszystkim sobie nie szkodzić. A jak wiadomo, w Europie populacja wzrasta dla kobiet wynosi 80 lat, a dla mężczyzn 76.

Poprawa procesu starzenia się i leczenia naszego ciała jest sposobem, aby opóźnić występowanie zmian fizjologicznych związanych z wiekiem, a tym samym poprawić jakość życia dla każdego.

W jaki sposób opóźnić te procesy?

Na pewno nie należy zapomnieć o ochronie UV. Stosowanie preparatów ochronnych nie ma tylko na celu ochrony skóry przed działaniem środowiska zewnętrznego ale co jest najważniejsze chroni nas przed powstawaniem zmian rumieniowych co prowadzi do zmniejszenia przemiany zmian przedrakowych w nowotwory skóry. Preparaty przeciwstarzeniowe powinny zawierać antyoksydanty takie jak: witamina C, E, kwas ferulowy, floretyna, retinol. Do poprawy stanu  skóry wybitnie przyczynia się dodanie do codziennej pielęgnacji substancji zawierających kwasy omega 6 i 9. Bogate w te kwasy są: masło karite, olejek szafranowy oraz olejek z otrębów ryżu. Substancje te bardzo dobrze nawilżają i co najważniejsze -pobudzają syntezę naturalnych lipidów w naskórku.

Jakie zabiegi warto polecić?

Nowoczesne pilingi z dodatkiem retinolu i witaminy C, które z jednej strony mają działanie złuszczające i rozświetlajace, z drugiej zaś pobudzają komórki warstwy podstawnej do podziałów, a fibroblasty do produkcji kolagenu. Możemy wykonać serię zabiegów złuszczajacych wykorzystujących alfahydroksykwasy, czyszczenie twarzy i zastosować maskę z alg. Efekty będą super.

Reasumując istnieje wiele metod zmniejszających efekty starzenia się skóry, ale zawsze należy pamiętać o takich podstawach jak zdrowy tryb życia i badania profilaktyczne -ginekologiczne i mammograficzne.

1 komentarz do wpisu “Anty-aging i Zdrowie. Najważniejsze!

  1. jola w dniu 18 kwietnia 2013 o godzinie 11:17 napisał(a):

    Prosto,jasno i przejrzyście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation