Przebarwienia? trądzik? starzenie? poznaj piling migdałowy

mandelic

 

Jeśli pragniesz, aby twoja cera była ładna na wiosnę możesz wykonać zabiegi z użyciem kwasu migdałowego bez ryzyka powikłań w postaci przebarwień.

Kwas migdałowy uzyskujemy z hydrolizy ekstraktu z migdału, znanego z właściwości łagodzących i nawilżających. Posiada właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Dzięki swojej strukturze i stosunkowo dużej masie przenika on powoli w głąb skóry.

Działanie kwasu migdałowego:

Poprawia teksturę skóry rozluźniając połączenia między korneocytami, warstwa rogowa jest cieńsza, bardziej elastyczna i nawilżona- działanie keratolityczne i nawilżajace.

Hamuje produkcję pigmentu w nadaktywnych melanocytach- przez co normalizuje i ujednolica koloryt skóry- działanie rozjaśniające.

Kontroluje i normalizuje produkcję łoju poprzez wnikanie do mieszków włosowych, poprawia stan skóry trądzikowej, zapobiega infekcjom. Posiada strukturę podobną do antybiotyku, co ma szczególne znaczenie przy terapii trądziku opornego na antybiotyk- działanie seboregulacyjne, antyseptyczne, bakteriostatyczne i przeciwdrobnoustrojowe.

Kto powinien wybrać zabieg z użyciem kwasu migdałowego:

Osoby z trądzikiem różowatym, z oznakami fotostarzenia, o cerze tłustej z tendencją do trądziku.

 

2 komentarze do wpisu “Przebarwienia? trądzik? starzenie? poznaj piling migdałowy

  1. jola w dniu 18 kwietnia 2013 o godzinie 11:09 napisał(a):

    A to warto wiedzieć!Wiele osób pewnie złapało się na ”mądre nazwy”

  2. jola w dniu 18 kwietnia 2013 o godzinie 11:12 napisał(a):

    O,sorry to komentarz nie do tego artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation